Kontakt

Intresserad av bostäder med innovativa lösningar i skärgårdsnära miljö, kontakta oss nedan:

Bonava

Tillsammans med en rad olika arkitekter bygger Bonava närmare 900 bostäder i form av radhus, villor och lägenheter runt om i Tollare.
Ansvarig säljare Tollare Marina: Omid Khani 070 088 82 76
Kundservicekundservice@bonava.se, 020-28 28 28
Logistik och leveranser: Joakim Redaelli, joakim.redaelli@wiklunds.se, 08-505 956 19
Lokaler: Eva Boberg, eva.boberg@bonava.com, 08-409 544 00 (växel)

HSB

HSB planerar för 9 huskroppar om totalt 200 lägenheter med soligt söderläge ner mot den härliga strandpromenaden och solbryggan.
Ansvarig säljare: Lisbeth Yttergren, lisbeth.yttergren@hsb.se, 010-442 02 73
E-post: bostad@hsb.se

Tobin Properties

Tillsammans med Arrhov Frick och URBIO utvecklar Tobin Properties kvarteret 5Hus i Södra Hällmarken. Tobin Properties utvecklar även Vyn, som har ritats av Utopia Arkitekter och ligger ner mot vattnet, söder om Tollarevägen.
Ansvarig säljare 5hus: Maria Rockborn maria.rockborn@alexanderwhite.se, 0733-254 011
Ansvarig säljare VYN: Magnus Ohlsson, magnus.ohlsson@alexanderwhite.se, 0702 70 20 00
E-postinfo@tobinproperties.se

Propio

Bygger och planerar för bland annat townhouses vid Tollare Platå och Södra Hällmarken. Propio använder en toppmodern träbyggnadsteknik som möjliggör innovativ arkitektur och design.
Ansvarig säljare: Philip Malmqvist, philip@esny.se, 070 910 66 74
E-post: info@propio.se

Senectus/Stora Sköndal

Senectus har byggt ett äldreboende för 72 boende samt en förskola med sex avdelningar. Båda verksamheterna drivs av Stiftelsen Stora Sköndal.
Förskolan Lilla Tollaremaria.andreasson@storaskondal.se, 08-400 291 43
Vård-/omsorgsboendet Villa Tollarelinda.nilsson@storaskondal.se, 08-400 292 75